Aneta

18.5. Tomáš:3 měsíce jsou jen začátek!

Jsou tomu 3 měsíce, co jsem se poprvé potkal na konzultaci s Anetou a Evou. Nastavili jsme jasný cíl – změna musí přinést dobrý pocit. Ten zbytek (zhubnutí, lepší fyzička …) je ostatně jen důsledek. Pojďme se na několika řádcích podívat, jak se nám to povedlo.

Aneta

Maminka od malé princezny, která se dopracovala na svou maximální hmotnost svou nepozorností a odsunutím své osoby na poslední kolej. Na první konzultaci jsme nastavili pravidla, která Aneta s velkou pečlivostí plnila a výsledky se dostavily velmi rychle. Za 2 týdny o 4,3 kg tuku méně! To je ale paradoxně trochu problém. Čistě matematicky vzato, nemůžete hubnout co týden to 2 kila moc dlouho a na psychice se zpomalení úbytku projeví dost neblaze. Anetě se pocit zklamání z výsledku občas vplížil do myšlenek, ale vždy jsme dokázali situaci zvládnout a ona se i přes své zdravotní problémy vždy vrátila k nastaveným návykům v jídle. Pohyb nikdy nebyl problém a fyzičku si Aneta hodně zlepšila, to jako trenér poznám! Navíc mám dojem, že prostředí centra pomáhá Anetě relaxovat a z naprosté většiny lekcí odchází s úsměvem. Z mého pohledu je na nejlepší cestě dokázat se sebou velké věci.

Výsledky za 3 měsíce

Redukce hmotnosti – 6,2 kg

Redukce tuku o 5,6 %

Nárůst svalové hmoty + 1,5 kg

Nárůst % vody + 4,8%

Pokles visccerálního tuku o 1 stupeň

CELKOVÝ ÚBYTEK TUKU – 11,1 kg

 

Eva

Evča má hodně rozlítané dny, prostě maminka co ještě chodí do práce. Je to vlastně taková diagnóza, která se u klientek opakuje. Návyky v jídle měla velmi špatné, včetně hodně sladkostí. Nastavili jsme základy v jídle a potkávali se a povídali si a řešili výzvy. Postupem času jsme upravili počet jídel na 4 a čekáme na další výsledky. Na Evě je vidět, že jí pohyb hodně pomáhá, víc se usmívá poslední dobou :-). Eva je opačný příklad než Aneta, rozjezd byl pomalejší! Vždy se ale ukázalo, že posun je správným směrem a po kouscích se přibližujeme ke kýženému výsledku. Je to na psychiku náročné, ale vždy je nezbytné udržet svůj směr, nevzdávat se. To Eva umí a je to předpoklad dalšího posunu. Jako největší výzvu vidím ochotu přijmout výsledek, uznat, že se mi daří! Eva je k sobě totiž až přehnaně přísná a to jí brzdí. Umět si pochutnat bez výčitek na kousku sladkého není problém, je to radost!

Výsledky za 3 měsíce

Redukce hmotnosti – 4 kg

Redukce tuku o 2,8 %

Nárůst svalové hmoty + 0,7 kg

Nárůst % vody + 2,6 %

Pokles visccerálního tuku o 1 stupeň

 

CELKOVÝ ÚBYTEK TUKU – 7,3 kg

 

Těším se, že se s oběma budu nadále potkávat a přineseme další reporty 🙂

17.5.

Tři měsíce od našeho startu uběhly neskutečně rychle…cvičení i jídelníček si člověk pěkně osvojil. Vše beru už automaticky a opravdu mi to vyhovuje a cítím se dobře.
Kila tuku jdou dolů a já, asi jako každá žena ,bych si představovala rychlejší úbytek, ale poradna s Tomem opět zafungovala a Tom mě zase uklidnil, že to jde tak, jak má..:-) takže vždy odcházím spokojená a plná elánu. Okolí si všímá, i kousky oblečení,co jsem si uschovala jako motivaci, už obleču, popřípadě zapnu. Je to úžasný pocit……Vše tak rychle uteklo…tolik pochybností mě trápilo a přitom kolik změn nastalo….malý příklad…..před proměnou jsem už bohužel nevyšla patro schodů, jak kvůli kloubům, tak i fyzicky. Teď jsem i s Anitkou vyšla 4 patra a skoro bez zadýchání…tímto jsem chtěla říct, že celkový pocit je mooc důležitý a čísla jsou motivační.
Teď mám opět nechtěnou pauzičku. Jako každý měsíc, když se moje tělo cítí vyčerpaně, zvolí cestu odpočinku nemocí. Takže se valím v posteli s anginou, cítím se teď nešťastně a  kolik času bohužel tímto ztratím, ale hlavu vzhůru, však to zase doženu..
Jak jsem psala předtím, je ještě hodně práce a určitě pokračuji dál pod dohledem  Toma, kterému moc děkuji za veškerou péči a motivaci, a jeho super týmu.
Jsem moc ráda, že jsem dostala takovou příležitost, potkala suprové lidi a za to opravdu veliké DĚKUJI…:-*

29.3.

Není tak dlouho, co jsem prošla startem za vysněnou postavou a změnou životního stylu… a jak mi to jde???

Co se týká jídla, jsem moc spokojená. Zvykla jsem si na nový druh potravin, snídám třeba vločky s ovocem, které mě zasytí, dodají energii. Vůbec by mě předtím nenapadlo, že mi to bude chutnat i vyhovovat. Jím 5x denně a kupodivu opravdu dodržuji.sladkosti nevyhledávám a ani nechybí. Měla jsem snad jednou malé zhřešení a to na narozeniny ve fitzone ;-) a uzeniny. To chutě bývají ,ale opravdu dodržuji povolené malé množství. Sice nákupy bývají opravdu zkouškou a pokušením, kdy něco jako francouzský salám se v košíku ocitne, ale naštěstí výčitky, které hned nastanou, jsou silnější a pochutinky vráceny do regálu…většinou tato situace nastane po cvičení.:-)

Co se týká cvičení jsem spokojená. Ze začátku bylo nejhorší sladění moji Anitky s koutkem na hlídání. Ráda si pochrupkavá a jít cvičit na 9 bylo pro mě stresující, jelikož jsem ji musela budit a pak při cvičení  myšlenky, jak to s holkama na hlídáni zvládá, zda je hodná a co bych dělala, kdyby hodná nebyla, atd. Pak si to všechno pěkně sedlo a já můžu bez obav cvičit..je to pořád lepší a lepší. Zlepšilo se mi dýchání a cítím, jak mám pořád víc a víc nové energie.
Co mě trápí je to, že tělo si sice zvyká, ale také poměrně na můj vkus i stávkuje a to tím, že už dvakrát za tak krátkou dobu jsem byla týden nemocná. Což je dost a nechci, aby to vypadalo, že se  flákám.:-( Doufám, že je to tím, že si tělo zvyká a bude to jen lepší. Teď mě navíc čeká operace ruky, ale to mě nezastaví.:-)
Vypadá to, že je vše jednoduché a zvládám to hravě, ale neee. Každý den pořád řeším, zda to dělám dobře, zda jde váha dolů a pokud ano, proč to nevidím. Takové otázky jsou na denním pořádku a pak letím za Tomem s vyděšeným a zoufalým výrazem, že to nejde, co mám víc dělat a tak. Tom mě vždy uklidní, že to jde pěkně dolů a dodá opět spoustu pozitivní energie, odhodlání a spokojenosti…
Je ještě spoustu práce přede mnou, ale myslím si, že našlápnuto mám a do toho vysněného cíle dorazím….musím.:-)

6.3.

Jídelníček podstatně lepší (vždycky se dají najít chyby, ale proč to dělat :-)) a výsledky tomu odpovídají. I přes nemoc, kdy si Aneta nedobrovolně musela od cvičení dát pauzu dokázala celkově shodit 4,3 kg tuku ! Zastoupení tuku je nižší, vody i svalů má o trochu více (opakuji, že po nemoci). Z čeho mám velkou radost je pokles viscerálního (útrobního) tuku, což je moc dobré znamení k následnému vývoji redukce hmotnosti. Stejně jako u Evy není zatím důvod ke změně v jídle, ani v cvičení. Aneta si musí nové zvyky v jídle pořádně zafixovat a redukce tuku bude jen důsledek.

Jen tak dál!

21.2.

Nastavili jsme společně hranice, ve kterých se s jídlem pohybovat. Paradoxně jsme hodně jídla do běžného dne přidali! To by mělo v kombinaci s tréninkem nastartovat metabolismus a v důsledku vést k odbourávání tuku.

Aneta má motivaci opravdu velkou a jsem si jistý, že po prvních úspěších se ještě zvětší. Nyní je první týden „v terénu“ a těším se na konzultaci v příštím týdnu. Evu i Anetu jsem poprosil o zapisování jídla během tohoto týdne. Je to zpětná vazba pro mě a motivace pro holky :-)

21.2.

Když to vezmu od úplného začátku, kdy padlo mé jméno jako výherní, pocity byly velmi smíšené. Neskutečná radost se střídala s obavou, jaké to vše bude a zda to zvládnu..
První den našeho seznámení byl pro mě takovým nakopnutím, ale opět později nastaly obavy z toho, kdo uvidí mé fotky, jaké to bude a tak. Nicméně opora mého okolí zafungovala a byla jsem natěšená. A celková naše konzultace?…tak z ní jsem nadšená. Jak z Tomova přístupu, tak celkově  z jídelníčku, který mi moc vyhovuje. Každé jídlo fotím, vážím, zapisuji. Cítím se sytě…většinou začátky se změnou jídelníčku bývají těžké ,ale já jsem spokojená.
Reakce okolí..všichni koukaji,do čeho jsem se to pustila a píšou,že drží pěsti a fandi mi…:-)

16.2.2017

Jmenuji se Aneta,  je mi 32 let. Nikdy jsem nebyla vyzáblina s velikostí S, ale spíše s velikostí L-Xl, která mi většinou vyhovovala.

Byla jsem akční člověk, který se uměl bavit, měl spoustu aktivit…sice od každého trochu, nikdy nic naplno, ale byla jsem spokojená.

Svůj dosavadní život bych rozdělila do  tří etap..

Ta první etapa byla pro mě nejkrásnější. Bylo to rozmezí od druhého ročníku na střední do maturitního ročníku, kdy má strava, způsob života, aktivity,  vzhled mi vyhovoval a člověk byl celkově spokojený.
Druhá etapa měla rozmezí mezi 20.a 26.rokem..to už bylo období, kdy jsem se víc musela hlídat ohledně jídla, nebo přidat více pohybu. Přiklonila bych se k tomu, že za to mohla moje práce a lenost. Pracovala jsem jako kadeřnice na směny. Buď nebyl čas na jídlo nebo jsem si žádné nebrala. Někdy jsem to po práci doháněla někdy zase ne…tak různě…takže už i v tomto období jsem došla do fáze, kdy jsem se sebou spokojená nebyla. Jednoho dne jsem tedy navštívila  dietologa…nějakou dobu, kdy jsem byla pod dohledem, měla jsem motivaci, to bylo super. Váha šla zase dolů, sebevědomí nahoru, prostě jak na houpačce, a takto to trvalo nějakou dobu…
Třetí etapa pro mě nejhorší. Období od 26 roku do teď…díky rodinným problémům a velké pracovní vytíženosti,  jsem spadla do stavu, kdy mě nic nezajímalo, nic nebavilo, přestala jsem žít, kolikrát nebyl čas, když čas byl, nebyla zase chuť. Velice nepravidelná strava, kdy mezi mé neřesti patřily především uzeniny, se staly nejhlavnějším pokrmem..pro někoho jsou drogou dortíčky, pro mě bylo třeba kolečko salámu. Jedla jsem většinou dvakrát denně, kdy mi to stačilo, hlavně, že tam byla ta uzenina nebo maso. Pak přišly i zdravotní problémy a má váha šla pomalu a jistě nahoru…vyšplhala se přibližně za 5 let z 65 kg na 96 kg. Při výšce 164 cm docela mazec…několikrát jsem se snažila jak sama, tak s odborníky změnit životosprávu, přístup, najít  zase tu akční a sebevědomou Anetu, ale marně. Ještě nebyl ten správný čas, nebo to odhodlání a chtíč, vše změnit. Tohle období trvalo hodně dlouho.
Pak jsme se s přítelem rozhodli  mít miminko. Měla jsem obavy, zda v takové váze být těhotná nebude problém a opět s pomocí jsem se váhu snažila stáhnout. Bohužel bez výsledku, nicméně teď máme krásnou roční holčičku. Kvůli ní, kvůli sobě a příteli, jsem se rozhodla a hlavně našla chuť se sebou něco dělat.. bude to boj, bude to dřina při mé nynější váze 98 kg, ale zvládnu to. Už se  nechci stranit okolí, chci zase žít a cítit se žensky…….
16788270_10208331442589120_953985109_n16790417_10208331442429116_97897289_n16808461_10208331442629121_160245482_n