Eva

18.5. Tomáš: 3 měsíce jsou jen začátek!

Jsou tomu 3 měsíce, co jsem se poprvé potkal na konzultaci s Anetou a Evou. Nastavili jsme jasný cíl – změna musí přinést dobrý pocit. Ten zbytek (zhubnutí, lepší fyzička …) je ostatně jen důsledek. Pojďme se na několika řádcích podívat, jak se nám to povedlo.

Aneta

Maminka od malé princezny, která se dopracovala na svou maximální hmotnost svou nepozorností a odsunutím své osoby na poslední kolej. Na první konzultaci jsme nastavili pravidla, která Aneta s velkou pečlivostí plnila a výsledky se dostavily velmi rychle. Za 2 týdny o 4,3 kg tuku méně! To je ale paradoxně trochu problém. Čistě matematicky vzato, nemůžete hubnout co týden to 2 kila moc dlouho a na psychice se zpomalení úbytku projeví dost neblaze. Anetě se pocit zklamání z výsledku občas vplížil do myšlenek, ale vždy jsme dokázali situaci zvládnout a ona se i přes své zdravotní problémy vždy vrátila k nastaveným návykům v jídle. Pohyb nikdy nebyl problém a fyzičku si Aneta hodně zlepšila, to jako trenér poznám! Navíc mám dojem, že prostředí centra pomáhá Anetě relaxovat a z naprosté většiny lekcí odchází s úsměvem. Z mého pohledu je na nejlepší cestě dokázat se sebou velké věci.

Výsledky za 3 měsíce

Redukce hmotnosti – 6,2 kg

Redukce tuku o 5,6 %

Nárůst svalové hmoty + 1,5 kg

Nárůst % vody + 4,8%

Pokles visccerálního tuku o 1 stupeň

 

CELKOVÝ ÚBYTEK TUKU – 11,1 kg

 

Eva

Evča má hodně rozlítané dny, prostě maminka co ještě chodí do práce. Je to vlastně taková diagnóza, která se u klientek opakuje. Návyky v jídle měla velmi špatné, včetně hodně sladkostí. Nastavili jsme základy v jídle a potkávali se a povídali si a řešili výzvy. Postupem času jsme upravili počet jídel na 4 a čekáme na další výsledky. Na Evě je vidět, že jí pohyb hodně pomáhá, víc se usmívá poslední dobou :-). Eva je opačný příklad než Aneta, rozjezd byl pomalejší! Vždy se ale ukázalo, že posun je správným směrem a po kouscích se přibližujeme ke kýženému výsledku. Je to na psychiku náročné, ale vždy je nezbytné udržet svůj směr, nevzdávat se. To Eva umí a je to předpoklad dalšího posunu. Jako největší výzvu vidím ochotu přijmout výsledek, uznat, že se mi daří! Eva je k sobě totiž až přehnaně přísná a to jí brzdí. Umět si pochutnat bez výčitek na kousku sladkého není problém, je to radost!

 

Výsledky za 3 měsíce

Redukce hmotnosti – 4 kg

Redukce tuku o 2,8 %

Nárůst svalové hmoty + 0,7 kg

Nárůst % vody + 2,6 %

Pokles visccerálního tuku o 1 stupeň

 

CELKOVÝ ÚBYTEK TUKU – 7,3 kg

 

Těším se, že se s oběma budu nadále potkávat a přineseme další reporty 🙂

17.5.

……….někdy se úplně děsím toho, jak nám všem ten čas tak strašně utíká a zrovna, když potřebujeme, aby šel malinko pomaleji a my měli čas na více věcí , které chceme a hlavně potřebujeme. Ani jsme si neuvědomila, že už utekly 3 měsíce a musím říct, že poslední 3 měsíce byly  defakto strašně pěkný, protože se stalo hrozně moc fajn věci. Začala jsem intenzivně chodit do Fitzone. Ano, chodila jsme tam i dříve, nebyla to pro mě novinka, ale chodila jsem fakt tak 1x do týdne, někdy i to ne, nebyl čas, teda aspoň jsem si myslela, ze nebyl čas. Ale jak jsem začala chodit intenzivněji, tak jsem zjistila, že tam se mnou chodí parta úplně super lidí, jak je potkáváte častěji, tak je samozřejmě poznáváte, zjišťujete, že někteří mají stejný problém jako vy, že ve spoustě věcí nejste sama a s partou lidí uděláte hrozně moc. Zjistíte, že jsou instruktoři, kteří vám fandí, že vám s ledasčím pomůžou, vysvětlí a hlavně podpoří. Za to jim velký dík, jsem strašně moc ráda, že se HEAT stal vlastně mou další zavislostí a to velmi milou a díkybohu „zdravou“ závislostí. Nesnášela jsem ho ze začátku, boleli mě bedra, nedalo se to vydržet a teď mi přijde hodina neskutečně málo, miluju zdvojené lekce, nohy pak šlapou jsem zjistila i samy. Vyzkoušela jsem i hodiny TRX  a super. Jsme se svoji cvičící stránkou moc spokojená a sama sebe chválím, to je potřeba.
Na druhou stranu jsem i závislosti, na které moc hrdá nejsem a proto se je snažím odbourat. Ano, jde to těžko, myslela jsem si sama, že to půjde lepe. Jsou dny, které jsou naprosto v pohodě, ale jsou dny, kdy s jídlem bojuju a to tak, že většinou vítěz nejsem!!!!!!! Proste sladké je pro mě stále něco, co mě děsně štve a čemu nemůžu nějak odolat. Ale je to lepší než před 3 měsíci, to jo, ale pořad to tam je a nejsem na sebe hrdá, že si nemůžu poručit.
Snažila jsem se jist 5x denně, teď  to zkoušíme stáhnout na 4x denně a uvidíme jestli to bude lepší. Snažím se sladké omezit na úplné minimum, začala jsem kupovat spíše i zdravější sladké, ze špaldové mouky, slazené třeba medem apod. Snažím se mít pevnou vůli a vydržet a pak budu věřit, že to bylo opravdu v hlavě  a sladké k životu vůbec nepotřebuju…jak to zjistím, budu Vás všechny informovat. Samozřejmě ted po 3 měsících nic nekončí, je to jen začátek doživotního stylu:-)……věřím, že to s Tomem ještě někam dotáhneme……!!!!!!

19.4.

Tak a máme za sebou 2/3 našeho 3 měsíčního hubnoucího programu…Musím říct, že první polovina šla skvěle, s elánem, nadšením a tak nějak měl člověk radost a dobrý pocit ze sebe, že se snaží, cvičení mi dodávalo hrozně moc energie a bylo mi dobře. Samozřejmě to chtělo odříkání , pevnou vůli, ale šlo to snáze. A z ničeho nic, jako ráno z čistého nebe přišla KRIZE…začala docela nevinně.  Celou dobu jsem se snažila nemlsat, nejíst sladké, dát si fakt jen vysokoprocentní čokoládu nebo něco rádoby zdravého, špaldovou sušenku apod. A najednou jsem si vzala zase kousek normální čokolády, málo, ale druhý den zase a pak zase a trochu víc, k tomu i něco jiného, taky samozřejmě nezdravého, nějaký alkohol večer, do toho firemní večírek a spadla jsem do toho ani nevím jak, cvičení se to netýkalo, to jelo na stejné vlně, asi 6x týdně, ale jídlo jsem totálně pokazila. Pak přišly Velikonoce a to byla jedna velká katastrofa, parta lidí na horách, kde se kvůli počasí hlavně jedlo a pilo:-) Vrátila jsem se v pondělí domů a byla jsem ze sebe totálně zhnusená, otrávena, nevěděla jsem jestli brečet nebo co dělat. Koukám na sebe a ptám se sama sebe co jako dělám????? Přestala jsem si fakt posledních 10-14 dnů psát co jím, takže jsem se naštvala, vyrazila do obchodu nakoupila jen normální a zdravé potraviny, tunu zeleniny začala opět sepisovat a snad se zase dostanu do zajetých kolejí….Není to procházka růžovým sadem, člověk musí přemýšlet opravdu co jí, protože pak je všechno snažení opravdu zbytečné a je to hrozně velká škoda, žádná zázračná pilulka neexistuje, tak se musí makat …pořád..ne jen vytyčení tři měsíce…tak držte palce….

29.3.

Tak jsme zhruba v polovině naší cesty za hezčím a hlavně zdravějším tělem. Nebudu lhát, že je to vše procházka růžovým sadem – není. Jsou chvíle, kdy přichází chutě, u mě samozřejmě na sladké, kdy prostě neodolám a něco dobrého si vezmu, pak mám samozřejmě výčitky svědomí, co jsem to zase udělala, proč jsem nevydržela apod., pak byl taky strach, co na to řekne Tomáš, bude si myslet, že jsem úplně nemožná, proč to dělám apod. Moc mile mě překvapilo, že jsem nikdy vynadáno nedostala:-) Pokud mám hodně sportu, tak se nějaký malý hřích dá snést, samozřejmě ne tabulka čokolády!!!! Jídelníček je jinak moc fajn, Tom mi ho nastavil tak, že 5x denně mám něco sníst, takže hlad vůbec nemám, občas je obtížné vymyslet jídelníček tak, at je pestrý, at obsahuje maso, ryby a je hlavně pestrý, takže se večer musím zamyslet co dokoupit, navařit, at je na druhy den nachystáno…energii zatím na to mam, baví me hledat si nove recepty…
Byla jsme ale trochu zklamaná svým dosavadním výsledkem, čekala jsem větší úbytek váhy, cvičím 5-6 x týdně, do toho se snažím nemlsat, ale váha jde dolu pomalu. Ale i v tom mě Tom uklidnil, že je takto spokojeny, že jak jde váha dolu pomalu nemusím zoufat, hlavně ze jde, jde z tukových zásob.
Tak s radostí pokračuji dál..:-))) a těším se už ted na další hodiny HEATU, ten me chytl asi nejvíce….:-)
hezky den Eva

6.3.

Po prvním měření mám svůj pocit jednoznačně podložen i výsledky! Za necelých 14 dní se Evě povedlo snížit % zastoupení tuku o 0,6 procenta, přičemž zastoupení svalů i vody v těle se posunulo výš. Z čeho mám ale větší radost je fakt, že Eva netrpí pocity hladu a dle jejího pocitu jí režim vyhovuje! Jen tak dál, zatím nic měnit nebudeme a necháme nový životní styl pracovat na lepším zdraví 🙂

 

 

19.2.

S Evou jsme se bavili především o motivaci, která je nezbytná vždy, ale někdy ještě víc :-). Toto je přesně ten případ, kdy si Eva prošla mnoha různě zaměřenými dietami a z každé si něco málo odnesla. Mým základním cílem bylo zjednodušit přístup k jídlu a domluvit se na frekvenci a intenzitě tréninku.

Sám vím, že je mnohem těžší plánovat, když mám na starosti synáčka (13 měsíců) a Eva je na tom dost podobně (syn 2 roky). Proto motivace ke změně je absolutním základem. Dnes jsme se náhodně potkali a Eva měla krabičky připraveny :-). To půjde!!!

 

17.2.

Tak dneškem, respektive včerejškem jsme společně s Tomem začali. Včera byla má první konzultace, týden jsem si psala svůj jídelníček, který jsem poté dala k Tomovi k vyhodnocení, sama jsem věděla, že jsou v něm chyby, ale naopak jsem byla za některé své zvyky i pochválena, což mi tak nějak dodalo optimismu, že nedělám vše jen špatně. Probrali jsme mé chyby, Tom mi vysvětlil, proč by to mělo být takto a ne tak, jak to dělám já  a jak jsem zvyklá, vše to dávalo logické pochopení, což je pro mě hodně důležité a vyhovující, než kdyby řekl bude to tak a hotovo.  Probrali jsme celodenní jídelníček od snídaně až po večeře, stravování při sportovních činnostech, za což jsem strašně ráda, protože tam jsem dělala také velké chyby a stravovala se zbytečně špatně.
Samozřejmě jsme se věnovali i sportovním činnostem a hledali takové, které jsou vhodné pro redukci tuky, které zabaví, motivuji  a člověka nakopnou :-) a když se podivám na rozvrh cvičení ve FitZone, tak je opravdu z čeho vybírat!!!!
Včera mi Tomáš mimo jiné nalil hodně optimismu do žil a věřím, že mi tam minimálně 14 dnů do další schůzky vydrží….:-)

 

 

15.2.2017

Jmenuji se Eva a mám pocit, že svou váhu řeším snad celý život. Nikdy jsem nebyla spokojená, nikdy jsem neměla optimální váhu, nikdy jsem nedošla do vytouženého cíle a to být sama se sebou spokojena!!!!! Vždy jsem sháněla všude možné různé diety, vždy se pokaždé vrhla do nějaké zaručené diety po hlavě, ale nikdy nebyl žádný extra výsledek. Nikdy jsem u ničeho nevydržela, měla jsem hlad, chutě a tak jsem dietu vzdala. Postupem času jsem zjistila, že nechci držet žádné zázračné diety, ale že chci celkově změnit svůj životní styl, jíst správně, tak jak by se mělo. Zkusila jsem vyhledat odbornou pomoc, ale i v té jsme našla zklamání, jidelníček přesně na míru mi nevyhovoval, protože v tu danou chvíli jsem na určitý druh potraviny neměla ani chuť nebo ji neměla čas shánět. Jiní zase doporočuvali dietní přípravky a suplementy, bez kterých by to jinak určitě nešlo. Takže jsem v tom nakonec zůstala opět sama. Byly chvíle kdy jsem váhu řešila, cvičila, počítala kalorie a zhubla, poté se chuť a motivace vytratily a já zase kila nabrala zpět a tak pořád dokola. Nyní mám dvě děti, jednoho školáka, druhému jsou dva roky. Pracuji na častečný uvazek už od šestinedělí.  A zjišťuju, že času je nějak méně a já bych toho chtěla stíhat víc a víc. Ikdyž se snažím myslet, že bych měla jíst pravidelně, jsou dny kdy to nestíham, kdy zapomenu se najíst a přiletím domůa mám pocit, že bych snědla vše na co přijdu!!!! A takových dnů není málo. Největším problémem a mou největší neřestí je sladké, miluju snad všechny sladkosti, řeším jimi pohodu i nepohodu, nedokážu si představit kávičku bez něčeho sladkého, stres zajídám čokoládou a ikdyž je pohoda, mám chuť si ji zpestřit nějakým dortíkem……a tak jsem se postupem času dopracovala tam, kde jsem teď…Před Vánocemi jsem chtěla udělat rodině radost, chtěla jsem nechat udělat na památku fotoknihu, začala jsem procházet fotky z posledního roku, byla jsem sama ze sebe naprosto otrávená, smutná, chtělo se mi brečet, nenašla jsem jedinou fotku, kde bych byla s klukama a nemusela se za sebe stydět a byla spokojena…takže naše fotokniha byla nakonec plná fotek, ale já tam chyběla…..Proto jsem se rozhodla se sebou něco dělat a věřím, že příští Vánoce budou mít kluci fotku i s mámou…

Eva Hajkrová